Infopäev lammaste liha ja villa jõudluskontrolli teemal

Map Unavailable

Kuupäev/kellaaeg
21.07.2022
11:00 - 16:30

Olete oodatud osalema 21. juulil k 11.00 – 16.30 Harjumaal toimuval välislektoriga infopäeval, mille peamisteks teemadeks on lammaste liha ja villa jõudluskontroll. Lektoriks on Kaie Ahlskog (ProAgriaSoome; lamba- ja kitsekasvatuse aretuse spetsialist). Infopäev toimub kahes maheettevõttes: Sae talus ja Iisaka talus (Uuri küla, Kuusalu vald, Harjumaa). Täpsema päevakava leiate allpool.

Infopäeva korraldab Mahepõllumajanduse Koostöökogu koostöös Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liiduga.

 Infopäev on tasuta. Osalemiseks on kindlasti vaja registreeruda hiljemalt 12.07 siin: https://forms.gle/iHAueMSYtfufMgTE8. Kohtade arv on piiratud, registreerimine lõpetatakse kohtade täitumisel enne tähtaega.

 Lisainfo: maheteave@gmail.com; Ell Sellis (523 8902)

 Päevakava

11:00     Kogunemine Sae talus (http://lahemaalammas.ee/kontakt/; (Uuri küla, Harjumaa). Sae talu tutvustus. Lammaste hindamine ja villa jõudluskontroll. Lammaste villa praktiline hindamine. Millele pöörata tähelepanu lammaste villa hindamisel ja kuidas valida aretusloomi, kui aluseks võtta villa kvaliteet?

 13:00     Lõuna ja loeng Kolgaküla rahvamajas

 14:15     Iisaka talu (www.iisakatalu.ee/; Uuri küla) tutvustus. Lammaste hindamine ja jõudluskontroll Iisaka talus. Lammaste välimiku ja lihavormide hindamine, lihassilma mõõtmine ultraheliaparaadiga. 

 Infopäev toimub MAK 2014-2020 meetme „Teadmussiirde programm põllumajanduse, toidu ja maamajanduse tegevusvaldkonnas” mahemajanduse valdkonna raames, toetab Euroopa Liit.

http://www.maheklubi.ee/syndmused/syndmus/mahelambakasvatuse-infopaev-valislektoriga/