EESTI VILLA nädal

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia õppekava eestvedamisel toimub 12.-18.11.2022 EESTI VILLA nädal.

Selle eesmärgiks on tutvustada kohaliku villa omadusi ja kasutusvõimalusi ning innustada erinevaid sihtgruppe laiemalt villa jätkusuutliku rakendamisega tegelema.

Kutsume üles korraldama villanädala esimeses pooles 12.-16. novembrini Eesti erinevais paigus kohalikule villale pühendatud sündmusi: talude, tootjate ja lambatõugude tutvustusi, õpitubasid, näituseid, loenguid ja muid toredaid ning kaasavaid avalikke ettevõtmisi. Sündmus tuleb korraldada ise aga villanädala korraldustiim toetab keskse kommunikatsiooniga.

Villanädal kulmineerub 17.-18. novembrini Viljandi pärimusmuusika aidas toimuva rahvusvahelise villakonverentsiga, kuhu on oodatud esinejad nii Põhjamaadest kui Euroopast. Konverentsil antakse ülevaade, kuidas on villatööstus erinevates riikides korraldatud ning millised uued villa täistootmise ahelat arendavad kohalikud algatused on naabermaades tekkimas. Lisaks sellele toimuvad praktilised õpitoad ja ketrusvõistlus. Samuti ootame kohalikke lambakasvatajaid ja villa töötlejaid konverentsi raames toimuval messil oma tooteid esitlema ja uusi kontakte sõlmima.

Täpsem info EESTI VILLA NÄDALA ja konverentsi kohta on leitav Viljandi kultuuriakadeemia kodulehelt www.viljandi.ut.ee alates 15. septembrist või sündmuse peakorraldajalt Ave Matsinilt ave.matsin@ut.ee