Lamba- ja kitsesõbrad on taas oodatud Maamessile

25.-27. aprill toimub taaskordne Maamess, kus Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liit on traditsiooniliselt oma telgi ja loomadega väljas. Ootame vaatama kauneid tõuloomi, maitsma lambapiimatooteid ja vaatama, millised on selle aasta kõige kuumemate mustritega käpikud.

Lisaks traditsioonilisele kolmepäevasele väljapanekule lamba- ja kitsetelgis toimub messi viimasel päeval ka sel korral parimate tõuloomade valimine. Kuna aga mess on suurepärane kokkusaamise koht ja hea pinnas uute mõtete kasvama panekuks, siis korraldame lisaks ka valdkonna vestlusringe, kust on oodatud osa võtma kõik lamba- ja kitseteemadest huvitatud inimesed.

Ajakava:

Neljapäev, 25. aprill kell 12.00-14.00 villa- ja nahateemaline juturing. Oma ala eksperdid ja huvilised arutlevad villa- ja nahatoodete heade omaduste üle, sektori hetkeolukorra üle Eestis ja kindlasti saab esitada ka küsimusi ning vahetada kogemusi.

Reede, 26. aprill kell 12.00-14.00 lamba- ja kitseliha teemaline juturing. Tootjad pakuvad proovida oma selle suve hitte, saab arutada, milline on lamba- ja kitseliha tarneahel ja selle võimalused ja probleemid ning kõike muud teemaga seonduvat on võimalik kohalolijatega arutada ja neilt uurida.

Maamess 2018: Liilia Tali koos parima dorperi tõugu jääraga

Laupäev, 27. aprill 11.00 näitus-konkurss “Parim tõulammas 2019”. Lisaks esitletakse erinevaid kitse- ja lambatõuge ning on võimalik aretajatega juttu ajada ja ehk ka sügiseks sugulooma valiku osas plaane teha.

Kõik üritused toimuvad Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liidu telgis. Lisaks on kõik huvilised kõigil messipäevadel oodatud telki tutvuma loomadega, liidu teenustega ja vahetama mõtteid lamba- ja kitsekasvatuse teemadel.

 

Info ja küsimused:
Katrin Tähepõld, ELKL aretustöö koordinaator, tel 53496007, kontor@lammas.ee