Maamess 2019 rõõmustas suvesooja ilma ja rohkete külastajatega

Kolme päeva haruldaselt sooja ja meeldiva ilmaga maamess on selleks korraks möödas. Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liit oli kohal tavapäraselt tugeva loomanäitusega (kohal oli 11 erinevat lambatõugu ja 2 kitsetõugu), lamba- ja kitsetoodete ning lisaks ka sisukate päevategevustega.

Neljapäeval said villa- ja lõngahuvilised jagada kogemusi ja rääkida omavahel valdkonna rõõmudest ja muredest. Juttu jätkus parimast villapesu šampoonist kuni välismaiste turgude vallutamiseni. Räägiti nii praktilisest poolest kui ka soovitud arengutest ja kuigi jututuba pidi algselt kestma kaks tundi, siis tegelikult jätkus juttu märksa kauemaks.

Reedene päev oli liha- ja tapmisteemaline. Arutati Eesti turul valitsevaid probleemkohti, ekspordivõimalusi, hetke poliitolukorda ja uusi võimalusi lambaliha turu elavndamiseks. Tekkis häid ideid, mida püütakse lähitulevikus teostama hakata.

Laupäev oli tõuloomade päralt. Võistlusel „Parim tõujäär 2019“ valiti parimad kolme tõu seast, kelleks olid seekord dorper (võitjaks OÜ Karula Lammas tõujäär), lleyn (võitjaks OÜ Hallimäe talu tõujäär) ja eesti valgepealine (võitjaks FIE Ell Sellis tõujäär). Kohaolijatele esitleti ka kõiki teisi tõuge, kes olid näitusele välja pandud. Tõmbenumbriks oli seekord Kristi-Liis Koppeli imeliselt suur hobusemõõtu zwartbles tõugu jäär.

Suur tänu ürituse toetajatele – Anu Ait OÜ, Scandagra Eesti AS, Oruküla talu, Männiku Piimalammas, Muhu liha, Üvasi talu, Manni OÜ ja Tsura talu. Lisaks suured tänud ka kogu liidu messitiimile, kes ühel või teisel moel oma õla alla panid. Koos on ikka ja alati lihtsam ja lõbusam. Ja muidugi aitäh meie külastajatele!

Maamess 2020 toimub 16.-18. aprillil. Loodame teid kõiki seal oma telgis näha!

Info:
Katrin Tähepõld, ELKL aretustöö koordinaator, tel 53496007, kontor@lammas.ee; Fotod: ELKL

 

„TURUARENDUSTOETUSE ABIL RAHASTATUD TEGEVUS“