Maamessil tulemas lamba- ja kitsenäitus ning tõujäärade võistlus

19.-21. aprillil toimub taas Eesti suurim põllumajandusnäitus Maamess 2018. Tavapäraselt on messil kohal ka Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liit oma lamba- ja kitsekasvatusalase väljapanekuga. Meie telgi alt on võimalik leida mitmetest erinevatest tõugudest lambaid ja kitsi ning lisaks kõike, mida on võimalik lambast toota. Lisaks rikkalikule väljapanekule on telgis ka Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liidu laud, mis on sobiv kohtumispaik lamba- ja kitsekasvatusalaste arutelude läbi viimiseks ja heade mõtete vahetamiseks.

Allikas: Maamess 2017, ELKL

Lisaks tavapärasele väljapanekule on sel aastal esmakordselt toimumas ka tõujäärade võistlus. Võistlus leiab aset laupäeval kell 12.00 veiste näituseareenil ning hetkel teadaolevalt on ennast näitamas eesti valgepealised ning tekseli, lleyni, dorperi ja meriino tõugu jäärad. Lisaks tõu parimatele valitakse ka rahva lemmik.

Nüüd, mil poegimisaeg hakkab enamikus farmides lõpupoole jõudma, on just õige aeg hakata juba järgmist paaritushooaega planeerima ja oma karja tõujäära valima. Selleks on just laupäevane üritus suurepärane koht! Soovitame jälgida ka neljapäevahommikust Terevisiooni, ERR on taas palunud liidu esindajad koos lammastega stuudiosse.

Ootame teid Maamessil, Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liidu telgi leiate otse näituseareeni tagant. Kohtumiseni!

Info ja küsimused:

Katrin Tähepõld, ELKL aretustöö koordinaator
Tel: 5199 0237, aretus@lammas.ee

Toetajad:

Turuarendustoetus

Pildiotsingu Anu Ait logo tulemus

P. S Soovitame tutvuda ka Maamess 2017 pildigaleriiga