Eesti Lamba- ja Kitsekasvatajate Liit osales Urissaare Kantril

Lamba- ja kitseliidu esindus osales 19. augustil koos oma loomade ning lamba- ja kitsetoodetega Viljandimaal Urissaare Kantri Festivalil – http://www.urissaarekantri.ee. Korraldati võistluseid ja õpitubasid ning aidati luua mõnusat farmifiilingut.

Festivali külastajad said vastuseid oma lamba- ja kitsekasvatusalastele küsimustele ning uudistasid erinevaid lamba- ja kitsetõugusid – esindatud olid ida-friisi piimalambad (Männiku Piimalambad OÜ), eesti valgepealine lambatõug ja dorperi veresusega lambad (Maatar OÜ) ning ristandkitsed (Anu Johani). Männiku Piimalambad OÜ esindaja Kaisa Tähe jagas oma teadmisi piimalammaste kasvatamisest ning juustu- jt lambapiimatoodete valmistamisest.

Selgitati välja ka parim villakoti viskaja meeste-, naiste- ja laste arvestuses ning ka kõige täpsemad lambakaalu ennustajad. Lapsed said lammastele pai teha ja kitsesid jalutada ning suuremad festivalikülastajad maitsta ja osta lambajuustu, – jogurtit, -piima, – vorsti ja -konservi ning soetada endale saabuvaks talveks Murese talu OÜ mõnusad soojad kindad ja sokid.

Aitäh festivalil osalejatele ja külla kutsujatele!