Mäehansu talu uue hoone sisseõnnistamispidu

Loading Map....

Kuupäev/kellaaeg
02.08.2020
Terve päev

Toimumiskoht
Mäehansu talu

Kui sul on üks asi, siis sellega asjatades tekib sinna ümber asjandus. Kui sul on maja, siis seda hallates sa majandad. Kui sul on kits, siis teda pidades tekib su ellu kitsendus. Alguses sa asjatad ühe kitsega, siis majandad kitsekarja ning lõpuks märkad, et kogu elu ongi kitsenenud kitsendusele. Niimoodi on juhtunud meie Mäehansu talus. Sellel suvel ja ainult nüüd kirjutame me selle sõna välja suurte tähtedega

KITSENDUS

Meie vastvalmivas uues kitslas toimub 2. augustil suur uue hoone sisseõnnistamispidu. Kõik on uus, suur ja läikiv. Kitse sõrg pole siledat betoonpõrandat veel puudutanud, veel on närimata seinad ning lõhkumata uksepiidad. Avarasse ruumi on loomasulgude asemel sisse toodud linadega kaetud lauad, seintel ripuvad heinte asemel Mari-Ann Remmeli maalid, lüpsiruumis müriseb lüpsimasina asemel mikser ja huugab pliit. Vaid sel päeval kogu ajaloos saab toimuma pop-up restoran KITSENDUS, kus kits on esindatud sabast sarveni. Menüüs on vaid kitseliha ja kitsejuust, etendus on kitsest, muusikat teevad saksofoniga kitsekarjused Moonaküla Muusikaakadeemiast Peep Pihlak ja Johannes Pihlak.

Restoran avaneb kell 6 pühapäeva õhtul. Sissejuhatava programmina on väike jalutuskäik kitsekoplisse, kus kitsemammid esitlevad end heast ja paremast küljest. Angoorad lehvitavad oma mohäärilokke ja eesti kitsed näitavad, milline on üks korralik udar. Avatud on baar. Kahjuks kitseveini pole leidnud ning läbi tuleb ajada lambaveiniga, aga see on üks tõesti hea vein.

Restorani köögis toimetavad meil noored kokad Triin Salumäe ja Martin Kaldmaa. Menüü on rikkalik. Suur mure ongi, et liiga rikkalik, tuleb teha raskeid valikuid ja osa hõrgutavaid roogi välja jätta.

Külmlaual on kitsejuustusalat, liha, singi- ja vorstivalik, maksapasteet, juustuvalik erinevatest Eesti kitsefarmidelt, serveerituna kohalike käsitööleibadega.

Praeks on muidugi küpsetatud kitseliha. Suvise kitsetalle liha on õrn ja hõrk, korralikult ahjust läbi, natuke soola ja pipart peale ning hea ta ongi. Meie kokad sellega ei lepi, roogi on mitmeid. Võrdluseks kitsele laiendame menüüd kindlasti ka ühe lambakintsuga. Lisaks grillitud ja praetud maks, hautatud süda, kebab, kotletid, mida kõike. Neile, kes liha ei armasta, on pakkuda soojaks roaks pretud kitsejuustu, ikka rohke sooja köögiviljavalikuga ning eripäraste kastmetega. Kastmes on jällegi kasutatud kitsepiima ja kitsepiimast toorjuustu. Kartulipüree valmistamisel kasutame just selleks otstarbeks säilitatud kitse ternespiima. Seekord ei pea seltskond erinevate roogade maitsmiseks igaüks erinevat rooga tellima ning pärast kahvliga naabri taldrikus õngitsema. Road on serveeritud liudadel, kust igaüks saab endale meelepärast ette tõsta.

Desserdiks pakume kitsepiimast toorjuustu kooki. Kui juhtub tulema helde suvi, siis kaste on valmistatud kitseaiast korjatud metsmaasikatest. Kergema valiku eelistajatele on pakkuda kitsepiimajäätist.

Kergeks joogiks pakume kitsede lemmiku angervaksa õisikutest valmistatud morssi, kangemad joogid saab igaüks osta endale baarist.

Laua katmisel ei ole piirdutud vaid Mäehansu talu kitsede toodanguga, oma kitsepiima toodetega löövad kaasa mitmed teised kitsetalud üle Eesti.

Need külalised, kes tulevad kohale vaid Mäehansu kitsjuustuküpsiste pärast, ei pea ka pettuma. Õhtumuusikat saab nautida veini kõrvale juustu ja küpsiseid näkitsedes. Roogade vahele sirutame jalga ning naudime etendust „Kitsemuru” Margus Punase esituses.

Osalemiseks palume broneerida laud meiliaadressil marge@maehansu.ee või telefonil 5113266. Koht ühele maksab 23 eurot. Kuna vajame eelnevalt külaliste täpset arvu, siis palume teha broneeringut kinnitav pangaülekanne hiljemalt 25. Juuliks.

Muide, need laudad ainult tunduvad algul väga suured olevat. Nii kui loomad sisse lased, on kohe kitsas. Karta on, et inimestega on sama luguJ Nii et , seltsimehed, kiirustage!